Student Achievers

KENDRIYA VIDYALAYA SANGATHAN

 

                  47th Regional SPORTS MEET (GIRLS) 2016

 

Gurgaon REGION

 

                 

ANNEXURE II (i)

 

 

REGION:

GURGAON

                 

 

NAME OF THE EVENT : TAEKWONDO GIRLS U-14

               

 

S.NO

NAME OF THE PARTICIPANT IN ENGLISH

NAME OF THE PARTICIPANT IN HINDI

NAME OF THE FATHER

NAME OF THE MOTHER

DOB

AGE AS ON 31 DEC 2016

CLASS

NAME OF THE SCHOOL

REGION

ADMN.NO

WEIGHT CATEGORY

 

1

DIVYA

दिव्या

DEEP CHAND

MANJU

05-05-2005

11/07/26

VI

SEC-5, DWARKA

GURGAON

2770

20-22 KG

 

2

JASHANPREET KAUR

जश्नप्रीत कौर

SUBA SINGH

ARSHDEEP KAUR

12-02-2004

12/10/19

VII

FARIDKOT CANTT

GURGAON

11574

22-24 KG

 

3

SUNIDHI

सुनिधि

RAKESH PAWAR

RENU PAWAR

02-03-2005

11/09/29

VI

SEC-5, DWARKA

GURGAON

1386

24-26 KG

 

4

GUNJAN MEHTA

गुंजन मेहता

TRILOK SINGH MEHTA

BEENA MEHTA

01-12-2003

13/01/30

VIII

SEC-8, ROHINI

GURGAON

2551

26-29 KG

 

5

MANSI SHARMA

मानसी शर्मा

MUKESH SHARMA

MEENA SHARMA

05-08-2005

11/4/25

VI

SEC-8, ROHINI

GURGAON

2948

29-32 KG

 

6

DIKSHA

दीक्षा

NARESH KUMAR

SHALU DEVI

09-10-2003

13/2/22

VIII

NO-2, SIRSA

GURGAON

2230

32-35 KG

 

7

MANJEET KAUR

मंजीत कौर

BHUPINDER SINGH

SIMRAN

24-03-2005

11/09/7

VII

FARIDKOT CANTT

GURGAON

10170

35-38 KG

 

8

ISHIKA

इशिका

SHIV KUMAR

MONIKA

06-02-2003

13/10/25

VIII

SEC-5, DWARKA

GURGAON

1459

38+ KG

 

                       

 

REGION:

GURGAON

                 

 

NAME OF THE EVENT : TAEKWONDO GIRLS U-17

               

 

S.NO

NAME OF THE PARTICIPANT IN ENGLISH

NAME OF THE PARTICIPANT IN HINDI

NAME OF THE FATHER

NAME OF THE MOTHER

DOB

AGE AS ON 31 DEC 2016

CLASS

NAME OF THE SCHOOL

REGION

ADMN.NO

WEIGHT CATEGORY

 

1

MANISHA

मनीषा

PARDEEP KUMAR

SUMAN

08-10-2003

13/02/23

VII

FARIDKOT CANTT

GURGAON

10992

32- KG

 

2

NISHU

निशु

SUDHIR SHUKLA

ANITA SHUKLA

28-06-2004

11/6/03

VI

SEC-5 DWARKA

GURGAON

2705

32-35 KG

 

3

MAMTA RANI

ममता रानी

KULDEEP CHAND

SAROJ RANI

01-02-2002

14/10/23

IX

FARIDKOT CANTT

GURGAON

9402

35-38 KG

 

4

RAVINDER KAUR

रविंदर कौर

JASBIR SINGH

SUKHJEET KAUR

21-09-2000

16/3/10

X

NO.1,FEROZPUR

GURGAON

22266

38-41 KG

 

5

AYUSHI THANGWAL

आयुषि थंगवाल

MOHAN THANGWAL

KAMLA RANI

12-02-2003

13/10/19

IX

SEC-12, DWARKA

GURGAON

1624

41-44 KG

 

6

MUSKAN SHARMA

मुस्कान शर्मा

NARESH SHARMA

POOJA SHARMA

08-04-2001

15/08/23

X

SEC-5 DWARKA

GURGAON

2161

44-48 KG

 

7

DIMPLE SHARMA

डिंपल शर्मा

JAIPRAKASH SHARMA

RENU SHARMA

11-01-2001

15/11/20

X

JHARODAN KALAN

GURGAON

11959

48-52 KG

 

8

LIZA CHANDEL

लिज़ा चंदेल

HOSHYAR SINGH

RAJKUMARI

05-10-2001

15/11/26

IX

SLIET LONGOWAL

GURGAON

246

52-56 KG

 

9

HEMA VATS

हेमा वत्स

MANIL KUMAR VATS

ASHA RANI

28-07-2002

14/5/03

X

JHARODAN KALAN

GURGAON

10631

56-60 KG

 

10

KHUSHI

ख़ुशी

RAMESH KUMAR

KIRAN

21-11-2001

15/01/10

IX

FARIDKOT CANTT

GURGAON

9418

60+ KG

 

                       

 

REGION:

GURGAON

                 

 

NAME OF THE EVENT : TAEKWONDO GIRLS U-19

               

 

S.NO

NAME OF THE PARTICIPANT IN ENGLISH

NAME OF THE PARTICIPANT IN HINDI

NAME OF THE FATHER

NAME OF THE MOTHER

DOB

AGE AS ON 31 DEC 2016

CLASS

NAME OF THE SCHOOL

REGION

ADMN.NO

WEIGHT CATEGORY

 

1

JYOTI MITTAL

ज्योति मित्तल

SATPAL MITTAL

USHMA RANI

21-02-2000

16/10/10

XI

FARIDKOT CANTT

GURGAON

8582

40- KG

 

2

PREETI YADAV

प्रीति यादव

VIRENDRA KUMAR

SUSHILA

04-06-1998

18/6/27

XII

FARIDKOT CANTT

GURGAON

11940

40-43 KG

 

3

UMANG KAUSHIK

उमंग कौशिक

SUNJAY KUMAR

POONAM KAUSHIK

15-07-2001

15/5/16

XI

SEC-8  ROHINI

GURGAON

1960

43-46 KG

 

4

REEMU ROHILLA

रिमू रोहिल्ला

RAJESH ROHILLA

POONAMROHILLA

25-06-2000

16/06/06

XI

SEC-8  ROHINI

GURGAON

3293

46-50 KG

 

5

SWATI SAINI

स्वाति सैनी

ANIL KUMAR SAINI

MAMTA SAINI

28-01-2001

15/11/03

XI

SEC-8  ROHINI

GURGAON

9418

50-54 KG

 

6

HIMANI MEHRA

हिमानी महरा

HARISH SINGH MEHRA

PREMA MEHRA

23-09-1999

17/03/08

XII

SEC-8  ROHINI

GURGAON

1541

54-58 KG

 

7

RAVINDERDEEP KAUR

रविंदरदीपकौर

RIMPA SINGH

RAJPAL KAUR

12-08-2001

15/4/19

XI

FARIDKOT CANTT

GURGAON

10466

58-62 KG

 

8

ASHMITA SHARMA

अश्मिता शर्मा

RAJINDER KUMAR SHARMA

MEENAKSHI

08-10-2004

12/02/23

VII

SEC-12, DWARKA

GURGAON

2077

62+ KG

 

 

 

 

 

 

 

NAME OF THE EVENT :                

JUDO

             

 

S NO

GIRLS U-14

NAME OF PARTICIPANT

NAME OF PARTICIPANT (IN HINDI)

FATHER'S NAME

CLASS

DATE OF BIRTH

ADMISSION NO

NAME OF KV

REGION

 

 

CAPITAL LETTER

 

CAPITAL LETTER

 

DD/MM/YYYY

 

KV .

 

1

U-14(-23)

DIMPLE

डिंपल

SEHOPAL

VI

16-05-2005

2014

NO-2, SIRSA

GURGAON

2

U-14(-27)

MUSKAN

मुस्कान

SHER SINGH

VIII

08-12-2003

2405

SEC-5, DWARKA

GURGAON

3

U-14(-32)

MEHAK THAPA

महक थापा

PARAS RAM

VII

25-02-2005

1106

NARELA

GURGAON

4

U-14(-34)

 

 

 

 

 

 

 

 

5

U-14(-36)

SHIWANI

शिवानी

INDER PAL

VII

18-03-2004

4366

SEC-3, ROHINI

GURGAON

6

U-14(-40)

PARISHA

परिषा

DIWAN SINGH

VIII

04-05-2003

2956

SEC-8, DWARKA

GURGAON

7

U-14(-44)

KHUSHI VATS

ख़ुशी वत्स

VINOD KUMAR

VII

01-07-2004

3706

SEC-3, ROHINI

GURGAON

8

U-14(+44)

 

 

 

 

 

 

 

 

9

U-17(36)

SHIVANI

शिवानी

SHEOPAL

IX

30-01-2003

2027

NO-2, SIRSA

GURGAON

10

U-17(-40)

MANITA

मनिता

SATISH KUMAR

X

23-1-2001

2348

SEC-3, ROHINI

GURGAON

11

U-17(-44)

PAYAL RAJPUT

पायल राजपूत

AMAR SINGH

IX

26-09-2003

14559

NO-1, FARIDABAD

GURGAON

12

U-17(-48)

VAISHNAVI SAXENA

वैष्णवी सक्सेना

AMIT SAXENA

VII

02-03-2005

3783

SEC-3, ROHINI

GURGAON

13

U-17(-52)

NIKKI NEGI

निकी नेगी

MANWAR SINGH

IX

16-03-2002

13266

NO-1, FARIDABAD

GURGAON

14

U-17(-57)

BOBBY

बॉबी

HEMRAJ

X

11-07-2000

1736

SEC-3, ROHINI

GURGAON

15

U17(-61)

SNEH LATA

स्नेह लता

ACHHE LAL

VIII

21-08-2002

2720

SEC-3, ROHINI

GURGAON

16

U17(+61)

 

 

 

 

 

 

 

 

17

U-19(-36)

PRIYA BATRA

प्रिया बत्रा

BALDEV RAJ BATRA

XI

14-01-2001

3303

SEC-3, ROHINI

GURGAON

18

U-19(-40)

MAHIMA CHAUDHARY

महिमा चोधरी

ANIL KUMAR

XII

10-09-1999

1476

NO-2, SIRSA

GURGAON

19

U-19(-44)

ALKA GAUR

अलका गौड़

RAM KARAN KAUSHIK

XI

13-06-2001

1590

NO-2, SIRSA

GURGAON

20

U-19(-48)

SRISHTI


 

सृष्टि

SUSHIL KUMAR

XII

03-03-1998

2183

SEC-3, ROHINI

GURGAON

21

U-19(-52)

PRACHI

प्राची

DEVENDER KUMAR

XI

15-01-2001

2371

SEC-5, DWARKA

GURGAON

22

U-19(-56)

SAPNA

 सपना

RATTAN LAL

XII

28-02-2000

748

NO-3, FARIDABAD

GURGAON

23

U-19(61)

KALPANA SINGH BAINADA

कल्पना सिंहबैनाड़ा

MOHAN SINGH BAINADA

XII

06-09-1999

15128

NO-1, FARIDABAD

GURGAON

24

U-19(+61)

GEETANJALI

गीतांजलि

SHRI NIWAS

XII

14-02-1999

2797

AFS, BAWANA

GURGAON